Koření - Jeruzalém - eye
17.12.

Jeruzalémský kašrut musí splňovat vysoké nároky! Víte, o co jde? VIDEO

Francie, Itálie nebo třeba Thajsko, to jsou tradiční mekky milovníků lahodných pokrmů. Do Izraele se ale za poznáním tamní gastronomie vyráží jen zřídka, a je to velká škoda. Jen málokterá země na světě se totiž může pyšnit tak pestrou nabídkou kulinářských zážitků mimořádné kvality. Chuťové buňky si jako v nebi budou připadat třeba ve vyhlášeném hotelu Mamilla v centru Jeruzaléma. Čím se liší jeruzalémská kuchyně od těch ostatních? To zjistíte ve videu!

Koření - skřítci - eye
aktualizováno 20.12.

Jak vypadají Vánoce na Islandu? Na trollí rodinku nedá nikdo dopustit! VIDEO

Všudypřítomný Santa Claus dobývá stále více zemí. Na Islandu má ale o Vánocích stále hlavní slovo trollí rodinka. Juleladové sice nejsou žádní krasavci a mají i dost zlozvyků, Islanďané na ně ale nedají dopustit. Jak takový vánoční skřítek vypadá? To zjistíte ve videu!

Koření - Portoriko - eye
15.12.

NETRADIČNÍ VÁNOCE V PORTORIKU: Na stole nesmí chybět taštičky z banánových listů!

Vánoce bez kapra s bramborovým salátem, to je něco jako americký svátek Díkůvzdání bez krocana. Na sváteční tabuli zkrátka a dobře nesmí chybět. Ovšem v Portoriku se vánoční hostina neobejde bez pasteles. Jedná se o lahodné taštičky z banánových listů. Ty jsou kuchařskou výzvou, které odvážně čelil i kuchař Jakub Jaroš. Jak se mu pasteles zdařilo? To zjistíte ve videu!

Koření- žirafy eye
15.12.

VÝPRAVA DO KENI: Podívejte se, jak v Africe zachraňují žirafy! VIDEO

Nejvyšším žijícím savcem na světě je žirafa – Ikona afrického kontinentu i zbožňovaný svěřenec zoologických zahrad po celém světě. Žirafy jsou úchvatnými zvířaty, která se do hledáčku ochránců přírody dostala až v posledních letech. Jejich počet od osmdesátých let minulého století prudce poklesl a v Africe se proto rozjely programy na záchranu žiraf. Jeden takový můžete prozkoumat i ve videu, které bylo natočeno v keňské rezervaci Loisaba.

Koření- horolezci - eye
15.12.

RÁJ pro milovníky lezení po skalách: Na tomto řeckém ostrově se vám bude tajit dech! VIDEO

Pokud se už nemůžete dočkat, až se zima rozloučí a vy se zahřejete na sluníčku, máme pro vás tip. Řecké ostrovy totiž nejsou stvořené jen pro nerušenou dovolenou na pláži s jemným pískem. Lenošení rozhodně není v módě na ostrově Kalymnos. Vyhlášený ráj pro lezení ve skalách láká tisíce nadšenců právě svými strmými útesy a skalisky. Podívejte se sami, jakými přírodními krásami se řecký ostrov může pochlubit. Více ve videu!

Koření - Monako - eye
aktualizováno 16.12.

VIDEO: Nejdražší byt na světě? Ten mají v monackém knížectví!

Ztělesnění luxusu a přepychu, které je žádanou adresou společenské smetánky z celého světa. To je Monako. Nikoho asi nepřekvapí, že právě monacké knížectví se pyšní tím vůbec nejdražším bytem. Má rozlohu 2 900 metrů čtverečních a zabírá 5 pater včetně střešní terasy. Cena je závratná - v přepočtu téměř 9 miliard korun. Závratné je ale také zalidnění Monaka. Na jeden kilometr čtvereční tu připadá osmnáct a půl tisíce obyvatel. Není divu, že je Monaku těsno a chce se rozrůst. Teď se rozhodlo, že si pro sebe ukousne kousek moře. Jak je to možné? To zjistíte ve videu!

Soutěž Koření
aktualizováno 14.03.

Hrajte s Kořením o předplatné časopisu 100+1. Otázka i výherci ZDE!

Každou sobotu vyhlásíme ve vysílání otázku, jejíž správné zodpovězení vám zajistí roční přísun dalších zajímavostí v podobě časopisů z rodiny 100+1. Hrajte s námi!

Koření: Chytrá lanovka
13.03.

Splněný sen všech lyžařů: CHYTRÁ LANOVKA s revoluční technologií! Proč byste se měli svézt?

Souboj alpských středisek o přízeň lyžařů v celé Evropě je ostrý, o výběru místa pro zimní dovolenou často můžou rozhodovat detaily. Každá jedinečnost se počítá. V italském Val di Fassa proto postavili lanovku s revoluční technologií, která lépe dokáže využít všechny kapacity. Splněný sen za několik stovek milionů nakládá lyžaře ve vesničce Alba di Canazei. Pojďte se s námi svézt.

KOŘENÍ: Gurmáni na lyžích
aktualizováno 08.03.

GURMÁNI NA SNĚHU: Dva zážitky v jednom! Kde se kromě lyžování také výborně najíte?

K cestování neodmyslitelně patří i poznávání místní kuchyně. A když je zimní sezóna v plném proudu – je čas se ptát, jestli jdou gurmánské zážitky skloubit s lyžováním. ANO a jak!

Děti na lyžích
aktualizováno 09.03.

BEZVA TIPY: Kam je nejlepší vydat se lyžovat s dětmi? Tady jste už byli?

Lyžování patří mezi největší vášně Čechů a v době jarních prázdnin proto vyráží velká část rodin do hor. Kde máte jistotu, že dostanete špičkové služby za přijatelnou cenu?

KOŘENÍ: Rolbaři z Pampega
aktualizováno 08.03.

Ti NEJLEPŠÍ ROLBAŘI, kdy je práce mistrovským dílem

Trentino je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací Evropy, na svůj týden sem přijíždějí tisíce lidí z celého kontinentu. Bez dokonale upravených sjezdovek by však přijel málokdo. Od západu slunce do půlnoci proto sjezdovky patří sehranému týmu rolbařů, těm nejlepším ve vedení Maurizia. A není to jen tak, podívejte se.